MERZİFON ELEKTRO MOTOR METAL ENDÜSTRİ SANAYİİ ve TİCARET A.Ş,

1999 yılında Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde gölge kutuplu elektrik motoru imal etmek üzere kurulmuştur.

Merzifon Elektromotor A.Ş bir ilki gerçekleştirerek gölge kutuplu elektrik motoru imalatı konusunda Türkiye’nin ilk ve tek üretici firması olmuştur.

Merzifon Organize sanayi bölgesinde 10000 m² açık, 6200 m² kapalı alanda tamamen modern teknolojiyle donatılmış tesislerinde üretimini sürdürmektedir.

Firmamız yenilikçi teknoloji anlayışıyla yapmış olduğu yeni yatırımlar ile üretim kapasitesini sürekli arttırarak Dünya standartlarını yakalayarak, hızlı ve kalite odaklı ürün yelpazesini daima genişletmektedir.

Merzifon Elektromotor, beyaz eşya sektöründe Fırın,Mini Fırın,Soğutucu, Ankastre mutfak aspiratör ve davlumbaz üretimi yapan Türkiye’nin önde gelen üreticilerinin ana tedarikçisi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

İlerlememizi, başta Avrupa ve Yakın Doğu ülkeleri olmak üzere, tüm dünyaya gölge kutuplu elektrik motoru konusunda hizmet vermek hedefi ile sürdürmekteyiz.

0 YILLIK TECRÜBE

Kurulduğumuz günden bugüne yenilikçi ekibiyle Türkiye’nin ilk ve tek gölge kutuplu motor üreticisi olmaktan gurur duyuyoruz.

0m² ÜRETİM ALANI

10.000 m² açık, 6.200 m² kapalı alanda tamamen modern teknolojiyle donatılmış tesislerinde üretimimizi sürdürmekteyiz.

0 ADET AYLIK ÜRETİM KAPASİTESİ

Yeni yatırımlar ile üretim kapasitesini sürekli arttırarak Dünya standartlarını yakalayarak, hızlı ve kalite odaklı ürün yelpazesini genişletiyoruz.

Üretim esasları

Müşterinin isteği doğrultusunda istenen ürün için ön numune  AR&GE  laboratuvarında  gerekli test ve ölçümler yapıldıktan sonra müşteriye sevk edilir. Müşteri onayı geldikten sonra onaylı teknik  bilgiler ve müşteri isteği, montaj kanalına iletilir. Ürünün üretimi yapılıp son kontrolleri gerçekleştirilerek paketlenir ve müşteriye sevki sağlanır.

Çevre politikası

Firmamız sürdürdüğü her türlü üretim faaliyetinde insan ve teknolojinin çevreye verebileceği olumsuz etkileri minimum seviyeye indirmek için gerekli tedbirleri alır.  Çevresel konularda çalıştığı tüm pazarların gerektirdiği  yasal ve sorumluluklara uyar.

Yürüttüğü tüm faaliyetlerinde, geri dönüştürülebilir atıklarını değerlendirmek, çevreye zararlı atıkların oluşturacağı kirliliği önlemek, doğayı korumak için üzerine düşen görevi yapar.

Müşteri hizmetleri (memnuniyeti)

Müşterilerimize  son teknolojiye uygun ve kalite düzeyi yüksek  ürünleri en hızlı şekilde  sunabilmek hedef noktamızdır.

Değerlerimiz

  • Öncülük
  • Sürdürülebilirlik
  • Yenilikçilik
  • Çevreye duyarlılık
  • Müşteri memnuniyeti
  • Kalite
  • Ekip ruhu
  • Güvenilirlik
globe

Pazar dağılımı

Firmamız yurt içinde 47 firmaya doğrudan ürün tedarik etmektedir.
Yurt dışında ise başta İtalya ve Avrupa ülkelerine, İran, Rusya, Özbekistan, Macaristan, Bulgaristan gibi ülkelere ihracat yapmaktadır.